20-950 LUBLIN, ul. Akademicka 13
studia stacjonarne I stopnia
i niestacjonarne I stopnia
Ulotka PDF | Plan studiów | Efekty kształcenia
Leśnictwo to kierunek, który przygotowuje merytorycznie i praktycznie absolwentów do prac z zakresu gospodarki leśnej, w tym projektowania, urządzania, organizowania i zarządzania gospodarstwem leśnym, zgodnie z zasadami ochrony środowiska i prawami przyrody oraz organizacją i zarządzaniem parkami narodowymi z zapewnieniem i wykorzystaniem wielostronnej funkcji lasu.
Studia na kierunku Leśnictwo mają na celu przygotowanie merytoryczne i praktyczne absolwentów do zapewnienia wielostronnej funkcji lasu z zakresu: - gospodarki leśnej i ochrony środowiska, a także dotyczącą projektowania, urządzania, organizowania i zarządzania gospodarstwem leśnym zgodnie z zasadami ochrony środowiska i prawami przyrody.
W ramach kierunku od 6-go semestru zaplanowano 3 specjalności:
PRZYKŁADY PRZEDMIOTÓW:
dendrologia, dendrometria, fizjologia roślin drzewiastych, maszyny i transport leśny, nasiennictwo i szkółkarstwo leśne, gospodarka zadrzewieniowa, zarządzanie w leśnictwie, pozyskiwanie drewna, szczegółowa uprawa lasu, geodezja leśna
Absolwent posiada wiedzę dotyczącą właściwego użytkowania, kształtowania i ochrony obszarów leśnych w różnych warunkach środowiska. Jest przygotowany do: sporządzania i realizacji planów gospodarczych, ochronnych i finansowych, projektowania i realizacji inżynieryjnego zagospodarowania lasu oraz prowadzenia nadzoru inżynieryjnego zagospodarowania lasu oraz prowadzenia nadzoru inżynierskiego nad wykonawstwem prac leśnych i doskonaleniem poziomu ich technizacji.
Może podjąć pracę w:
- jednostkach administracji Lasów Państwowych,
- parkach narodowych i krajobrazowych,
- firmach związanych z leśnictwem
Absolwenci będą posiadać wiedzę dotyczącą właściwego użytkowania, kształtowania i ochrony obszarów leśnych w różnych warunkach środowiska.
Oferujemy:
STAWIAMY NA PRAKTYKĘ!
REKRUTACJA:
Rekrutacja na studia odbywa się drogą elektroniczną za pomocą systemu IRK. Osobiste konto rejestracyjne służy do złożenia aplikacji na wybrany kierunek (kierunki), a także jest jedynym źródłem przekazywania kandydatowi informacji o wyniku postępowania rekrutacyjnego.
O przyjęcie na studia pierwszego stopnia mogą ubiegać się kandydaci posiadający świadectwo dojrzałości.
Postępowanie kwalifikacyjne na studia I stopnia dla kandydatów:
- z tzw. nową maturą oparte jest na wynikach części pisemnej zewnętrznego egzaminu maturalnego. W ocenie konkursowej stosowane są mnożniki odnoszące się do ocen z przedmiotów zdawanych na maturze na poziomie podstawowym lub rozszerzonym.
- z tzw. starą maturą oparte jest na konkursie świadectw dojrzałości. JeżeLi kandydat nie zdawał egzaminu dojrzałości z przedmiotów objętych konkursem, wówczas brane są pod uwagę oceny końcowe z tych przedmiotów uwzględnione na świadectwie ukończenia szkoły.
- Laureatów i finalistów olimpiad i konkursów: w zależności od tematyki konkursu lub olimpiady uwzględnia się zasady preferencyjne.
Przedmioty maturalne uwzględniane w rekrutacji: język obcy nowożytny oraz do wyboru: biologia, matematyka, chemia, fizyka i astronomia, informatyka, geografia, wiedza o społeczeństwie.
Mnożniki stosowane w ocenie konkursowej:
poziom podstawowy |
poziom rozszerzony |
|
Język obcy nowożytny: | 1.3 | 2.0 |
Jeden przedmiot do wyboru: | 2.0 | 4.0 |
Centrum Dydaktyki i Spraw Studenckich:
rekrutacja@up.lublin.pl , 81445 66 45,445 68 85
Wydział Agrobioinżynierii: ul. Akademicka 13, 20-950 Lublin
tel. 81 445 69 46,