Menu
 
 

Aktualności

15.03.2019

Z inicjatywy rektorów lubelskich uczelni w  dniu 14 marca 2019 roku odbył się Lublin Erasmus Intergration Day na Wydziale Budownictwa i Architektury Politechniki Lubelskiej. Wydarzenie zostało zorganizowane przez Politechnikę Lubelską, Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej, Katolicki Uniwersytet  Jana Pawła II i Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie. Główną ideą tego spotkania było zintegrowanie studentów zagranicznych studiujących w Lublinie w ramach programu Erasmus+.

 

 

Studenci zagraniczni wszystkich uczelni mieli możliwość nawiązania nowych kontaktów, wymiany doświadczeń kulturowych w grupie rówieśniczej i posmakowania potraw charakterystycznych dla poszczególnych krajów. 

 

 

Wydarzenie to obfitowało w szereg atrakcji przygotowanych nie tylko przez organizatorów, ale i samych studentów. Oprócz stoisk informacyjnych, przy których studenci zagraniczni  prezentowali swoje kraje, serwując charakterystyczne potrawy,  rozdając  gadżety i umilając czas głośnymi śpiewami, organizatorzy wraz z Erasmus Student Network przygotowali szereg innych atrakcji.

Gwoździem programu był quiz, w którym studenci  zagraniczni wytypowani przez każdy uniwersytet przygotowali prezentację o swoim kraju. Podsumowaniem quizu był konkurs w  aplikacji Kahoot, który przysporzył  zebranym sporo emocji,  gdyż nagrodą główną był tablet sfinansowany ze środków programu Erasmus  Uniwersytetu Przyrodniczego w  Lublinie. 

 

 

Na pochwałę zasługuje nasz student zagraniczny Ziya Baris Herdem z Turcji, którego niezwykle dowcipna i wyczerpująca prezentacja rozbawiła  całą publiczność i spotkała się z głośnym aplauzem. Dla  uczestników konkursu przewidziane były drobne upominki.

Niezwykłą popularnością cieszył się kącik młodych artystów z koła artystycznego Uniwersytetu Przyrodniczego pod  opieką dr Pauliny Hortyńskiej. Zespół przemiłych studentek w składzie: Marlena Walenciuk, Alevtyna Kovtun, Patrycja Dudziak i Alicja Kruk ściągał tłumy studentów chętnych uwiecznić swój wizerunek  na  portrecie. Pracownica Działu Promocji naszej uczelni – Witomiła Kowalik buszowała w tłumie studentów robiąc im szybkie karykatury. Serdecznie wszystkim dziękujemy za ich zaangażowanie.

 

 

 

 

Następnym punktem programu był krótki pokaz polskich tańców ludowych zwieńczony wspólnym wykonaniem Poloneza. Tańczyć każdy może trochę lepiej , trochę gorzej – wynik był jednak pozytywnie zaskakujący. Włączyła się większość studentów i organizatorów obecnych na wydarzeniu dodając całej imprezie polskiego smaczku.

 

 

Po tak przebogatym  repertuarze wszyscy uczestnicy wydarzenia zostali zaproszeni do wspólnego obiadu. Jedzenie było pyszne, czego dowodem były niekończące się kolejki i zadowolone buzie studentów.


[ Galeria zdjęć ]

 

Fot. Izabela Wolska, Dominika Wiślińska, Maciej Niedziółka / DPUiWM

 


« wstecz