Menu

Materiały szkoleniowe

Employer.com

« wstecz

Serwis z poradami dla osób poszukujących pracy employear.com
Jest to miejsce w internecie, gdzie publikujemy profesjonalne porady na temat zatrudnienia oraz rekrutacji. Naszą redakcję tworzą osoby, które posiadają bogate doświadczenie w branży rekrutacyjnej i HR.
Proszę zobaczyć, ile pracy wkładamy w każdą publikację, którą zamieszczamy w naszym serwisie:

Zanim podpiszesz umowę o pracę

« wstecz

Podpisując umowę nie zawsze wiemy na co zwrócić uwagę lub jakie szczegóły mogą mieć znaczenie. Warto wiedzieć co może być w niej ukryte, by uniknąć przykrych niespodzianek.

Zapraszamy do lektury artykułu Łukasza Prasołka "Na co zwracać uwagę podpisując umowę o pracę".

Rekrutacja bez tremy

« wstecz

 

 

Jak się przełamać, a nie załamać - co zrobić z tremą podczas rekrutacji?

 

Dostajesz zaproszenie na rozmowę rekrutacyjną, przygotowujesz się, pojawiasz się na miejscu, a razem z Tobą ona – trema. Doświadcza jej wiele osób i wszyscy się jej obawiamy, bo nic tak jak stres nie psuje dobrego pierwszego wrażenia. Badania amerykańskiego Carnegie Institute of Technology stawiają sprawę jasno: Twój sukces finansowy w 85% zależy od Twojej osobowości i umiejętności komunikacyjnych. Jak więc dobrze zaprezentować pozostałe 15% – swoją wiedzę i kompetencje – gdy przychodzi trema? To całkiem proste, a sekrety pokonywania stresu w rekrutacji zdradził Maciej Orłoś w artykule „Rekrutacja bez tremy”.  Więcej artykułów o tym jak zadbać o swój rozwój i karierę znajdziesz w Poradniku Praca.pl 2018.

 

Redakcja Praca.pl

http://www.praca.pl/poradnik/2018/2/

 

 

« wstecz


Akademia PARP

 

 


« wstecz

 

Rozmowa kwalifikacyjna - słabe strony.

 
Jakie są twoje słabe strony, to jedno z najbardziej znienawidzonych przez kandydatów pytań zadawanych podczas rozmowy rekrutacyjnej. Przyjęcie złej strategii odpowiedzi może zaprzepaścić szansę na wymarzoną pracę w interesującej nas firmie.
 
Właśnie dlatego warto zastanowić się w jaki sposób odpowiemy zanim takie pytanie nas zaskoczy. Praktyczne sposoby odpowiedzi wyjaśnia Michał Filipkiewicz, ekspert serwisu Praca.pl w artykule JAKIE SĄ TWOJE SŁABE STRONY? STRATEGIE ODPOWIEDZI w Poradniku Praca.pl.  Więcej artykułów na temat kariery znajdziesz w najnowszym wydaniu Poradnika Praca.pl.
 
Redakcja Praca.pl
 

« wstecz

UMOWA O PRACĘ – CZY STUDENT ZAWSZE NA NIEJ ZYSKA?

 


 

 

88 proc. studentów jeszcze w trakcie nauki podejmuje pracę.* Oczekiwania finansowe studiujących w większości wypadków nie są wygórowane. Nie zawsze jednak zdają sobie oni sprawę z tego, że wysokość ich wynagrodzenia może się mocno różnić, w zależności od rodzaju umowy podpisanej z pracodawcą. Warto mieć świadomość istniejących różnic i podjąć dobrą decyzję. Jaki rodzaj umowy jest najbardziej korzystny dla studenta, skoro nie zawsze będzie to umowa o pracę? Z czego wynikają różnice? Jakie kryteria należy wziąć pod uwagę podpisując umowę o pracę? Szczegóły wyjaśnia prawnik, ekspert z zakresu prawa pracy, Łukasz Prasołek w artykule JAKA UMOWA DLA STUDENTA? Więcej artykułów na temat kariery znajdziesz w najnowszym wydaniu Poradnika Praca.pl.

Redakcja Praca.pl

 


« wstecz

Kariera inżyniera w poradniku Praca.pl

 

 
DWÓCH na PIĘCIU PREZESÓW polskich przedsiębiorstw ma wykształcenie techniczne. Czy to przypadek? Nie. Wykształcenie techniczne daje szerokie pole działania oraz wiele opcji. Nie chodzi tylko o twardą wiedzę zdobytą podczas studiów. Ważny jest przede wszystkim fakt, że w wymagającym środowisku i w otoczeniu wysokiej klasy ludzi jest większa szansa, że nauczą Cię myśleć, nauczą Cię dyscypliny oraz pokory myślenia, a to będzie Twoja siła i przewaga na resztę życia. Wykształcenie to jednak nie wszystko. Jakie kluczowe czynniki są równie ważne dla Twojego przyszłego sukcesu zawodowego? Odpowiedź na te pytania znajdziesz w artykule dr Dariusza Użyckiego PLANOWANIE KARIERY W ZAWODACH TECHNICZNYCHAutor jest świetnym przykładem, że prezentowane w artykule czynniki sukcesu są skuteczne. Zapraszamy do lektury i udostępnienia artykułu z najnowszego Poradnika Praca.pl.

 


« wstecz

Media społecznościowe w rekrutacji

 

 
 

[ 1 ]2 z 2 »