[ MENU DODATKOWE ]


Informacje ogólne

« wstecz

 

 

Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie oferuje
szereg udogodnień studentom z niepełnosprawnością.

 

Mamy nadzieję, że dzięki  tym rozwiązaniom zdobywanie wiedzy będzie odrobinę łatwiejsze.

 

 

 

 

Strona internetowa

 

Strona główna uniwersytetu została wyposażona w program z syntetyzatorem mowy, dzięki czemu można odsłuchać jej treść. Dodatkowo możliwe jest przeglądanie strony w tzw. wysokim kontraście, który umożliwia lepszy jej odczyt osobom z różnymi  wadami wzroku.

 

 

 

 

Infrastruktura

 

Zdecydowana większość budynków – w tym wszystkie wybudowane w ostatnich latach – jest pozbawiona barier architektonicznych dla osób niepełnosprawnych.  Windy, podjazdy, specjalne poręcze pozwalają dotrzeć bezpiecznie na zajęcia.

 

 

 

 

 

 

 

 

Szkolenia, kursy oraz warsztaty

 

Kilka razy do roku organizujemy różnego rodzaju szkolenia, niekiedy wyjazdowe, oraz kursy. Tematyka związana jest z potrzebami naszych studentów i chętnie uwzględniamy ich sugestie. Dotychczas odbywały się warsztaty z autoprezentacji, asertywności, umiejętności radzenia sobie ze stresem,  kursy języka angielskiego oraz niemieckiego

 

 

 

 

Zajęcia sportowe

 

Kilka razy w tygodniu można uczestniczyć w zajęciach aktywizacyjnych -sportowych odbywających się w Centrum Sportowo-Rekreacyjnym UP w Lublinie – do wyboru są basen, siłowania, sala aerobowa, gimnastyka.

 

 


 

Spotkania z psychologiem

 

Raz w tygodniu, w godzinach popołudniowych, można skorzystać z bezpłatnych spotkań z psychologiem, z gwarancją anonimowości. Odbywają się one naprzemiennie  w akademikach w dzielnicy Felin jak i przy ul. Langiewicza.

 

 

  

 

Stypendia 

 

Każdy student posiadający zaświadczenie o niepełnosprawności może ubiegać o stypendium specjalne dla osób niepełnosprawnych, niezależnie od dochodu.

 

 

 

 

 Ułatwienia w bibliotece

 

Wypożyczalnia oraz Punkt informacyjny Biblioteki Głównej UP mieszczą się na parterze budynku biblioteki, a pracownicy biblioteki służą pomocą w znalezieniu informacji oraz dostarczeniu potrzebnych materiałów z innych pięter. Katalog online umożliwia zamawianie książek z dowolnego komputera podłączonego do sieci, a z  bogatych zasobów elektronicznych (bazy danych, czasopisma, książki) można korzystać w domu poprzez program VPN. Zakupiony został specjalny skaner oraz komputer z myślą o osobach z wadami wzroku.

 

 


 

 

Więcej informacji:

 

[  Dział Spraw Socjalnych Studentów  ]

 

[  Biblioteka Główna  ]